OKNA, DRZWI, BRAMY, ROLETY
Pon - Pią 8:30 - 16:30        

OKNA

alternatywny
 • OKNA ALUMINIOWE
 • OKNA PCV
 • OKNA DREWNIANE

SZYBY

Możliwość zastosowania wszystkich rodzajów szyb od 24 do 44mm szerokości zarówno jedno, jak i dwukomorowych

CIEPŁE RAMKI

Znacznie ograniczające zjawisko skraplania pary wodnej na szybie oraz poprawiające izolację termiczną okna.

SKRZYDŁA

Do wyboru dwa rodzaje skrzydeł: płaskie – typu AD oraz zaokrąglone – typu ARTE

PROFILE

Wielokomorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PCV

ABAKUS IMRC

Unikalna technologia produkcji to m.in. cienki, estetyczny zgrzew oraz miękka w narożu uszczelka termozgrzewalna zabezpieczająca przed wiatrem i deszczem

WZMOCNIENIA STALOWE

Kształtowniki stalowe wykonane są ze stali ocynkowanej, zagiętej w wyjątkowym procesie cięcia na wymiar. Gwarantują niezmienność kształtu oraz długotrwałe działanie okien

MOCOWANIE ZAWIASÓW

Dodatkowe żebra skutecznie poprawiają siłę mocowania zawiasów (szczególnie ważne w przypadku dużych konstrukcji)

USZCZELKI

Dwie uszczelki oporowe dwukomorowe to gwarancja korzystnych parametrów termicznych i akustycznych naszych wyrobów

GŁĘBOKOŚĆ 73MM

Wielokomorowe profile o szerokości zabudowy 73mm

LISTWA PODPARAPETOWA

Doszczelniona komorowa listwa podparapetowa zmniejsza mostek termiczny pod parapetem

Porady

Należy pamiętać, że okna to, poza walorami estetycznymi, przede wszystkim bezpieczeństwo i energooszczędność. Dlatego tak istotne jest, aby przed zakupem przeanalizować oferty pod względem jakości produktu, jego funkcjonalności, ale także wiarygodności i rzetelności producenta. Ilość posiadanych certyfikatów, wyniki niezależnych badań i tradycja przedsiębiorstwa pokazują czy dane okno i dany producent są godni wyboru.

Kolorowa stolarka, różne barwy od wewnątrz a różne z zewnątrz, nietuzinkowa i śmiała kolorystyka jest trendy i może stanowić idealne uzupełnienie aranżacji wnętrz. Perfekcyjnie dobrana barwa okien w mieszkaniu może komponować się z jego wykończeniem i dodatkami.

Kolorystyka, którą się otaczamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. To odpowiednie kolory podnoszą poziom energii. Barwy pobudzają lub wyciszają, dodają energii lub przygnębiają, inspirują, bądź rozpraszają. Kolory przyjmują też niezliczone kształty. Sprawiają, że nasze pomieszczenia nabierają zupełnie indywidualnego stylu, przestrzeń zyskuje metrażu lub staje się mniejsza i kameralna. Połączenie kształtu i koloru decyduje o charakterze wnętrza.

Prawie co trzy minuty dokonywane jest włamanie, a ponad 70% włamań do domów odbywa się przez okna, w tym 50% przez te największe i najłatwiej dostępne, czyli drzwi balkonowe czy tarasowe. W związku z tym kwestia bezpieczeństwa nie powinna być pomijana przy planowaniu budowy lub renowacji domu czy mieszkania. Warto zwrócić uwagę czy okna, na które się decydujemy już w standardzie oferują nam najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Obecnie producenci okien prześcigają się w podkreślaniu walorów swoich produktów proponując coraz większe możliwości zapewnienia odpowiedniej ochrony domownikom poprzez inwestowanie w nowoczesne systemy zabezpieczeń. Okazuje się jednak, że nie wszystkie rozwiązania są jednakowo niezawodne. Istotna jest wobec tego wiedza o tym, co dec Drutex wychodząc naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa okien wyposażył swoje  produkty w najnowocześniejsze na rynku, dostępne w ofercie MACO, okucia Multi Matic KS. Podstawowa zaleta okien wyposażonych w okucia Maco Multi Matic KS tkwi w ich zaawansowanym systemie zabezpieczeń związanym z osadzeniem czopów  utrudniających  włamanie na całym obwodzie okna oraz idealną stabilnością wynikającą z zastosowania wysokiej jakości materiałów. Dzięki wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania Drutex już w  standardzie oferuje okna z dwoma czopami, współpracującymi zarówno z zaczepem utrudniającym włamanie jak również z zaczepem standardowym. Dwa czopy: na górze i na dole okna, to podwójne zabezpieczenie dla domu! Dzięki zastosowaniu nowych okuć ochrona przed włamaniem jest zagwarantowana w krytycznym punkcie okna, również w pozycji uchylnej.

Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa w domu, okna można wyposażyć w szyby bezpieczne, wówczas szanse intruza na dostanie się do środka są bardzo nikłe. Szyba to bowiem 80% powierzchni okna. Z tego względu  to czy dom będzie odpowiednio chroniony przed złodziejami zależy w dużej mierze również od niej. Szyba bezpieczna jest szybą laminowaną z zastosowaną trudno rozciągliwą folią PVB, co ogranicza możliwości włamywacza. Im więcej warstw szkła i im grubsza folia tym większe bezpieczeństwo.

Czasami włamywacz napiera na okucia tak długo, aż przesuną się po obwodzie okna, ustawiając klamkę w pozycji otwarcia. Wówczas bez problemu może wejść do środka. Dlatego tak istotną rolę odgrywają klamki antywłamaniowe na klucz lub przycisk, które uniemożliwiają przesunięcie podczas przykładania śrubokrętu lub klina. Ważna jest również funkcja blokady błędnego położenia klamki. Dlatego okna Drutex-u są wyposażone w taką blokadę, która zapobiega wypadnięciu skrzydła z okna oraz podnośnik skrzydła ułatwiający prawidłowe jego ustawienie podczas zamykania okna  i dzięki czemu przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Co więcej, w połączeniu z wysokiej jakości profilem posiadającym specjalne zbrojenia stalowe w skrzydłach okiennych i ościeżnicach podwyższona jest jego stabilność i statyczność, a przede wszystkim nasz poziom bezpieczeństwa. decyduje o bezpieczeństwie w oknach.

Nowoczesna technika stosowana w stolarce okienno-drzwiowej dostarcza klientom wielu produktów i rozwiązań umożliwiających oszczędzanie energii. Priorytetem są wysokiej jakości okna zapewniające wyjątkowy komfort cieplny w domu a tym samym wpływające na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Klasa RAL A

Wśród wielu producentów w Polsce, VEKA posiada w swej ofercie profili okiennych do budynków mieszkalnych i biurowych wyłącznie systemy zaliczane zgodnie z PN-EN 12608 do najwyższej klasy A

Kontakt

ADRES:
Kowalewo Pomorskie
ul. 23-go Stycznia 16
TELEFON:
(056) 684 28 88
TEL. KOM.:
516 155 500
E-MAIL:
Nasza firma zajmuje się stolarką budowlaną. Od 2000 roku oferujemy naszym klientom, produkty renomowanych firm


Galeria

 • Zdjęcie 01
  anemptytextlline
 • Zdjęcie 02
  anemptytextlline
 • Zdjęcie 03
  anemptytextlline
 • Zdjęcia 04
  anemptytextlline
 • Zdjęcia 05
  anemptytextlline
 • Zdjęcia 06
  anemptytextlline